55+

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Finanční server investia.cz se nezabývá jen otázkami osobních a rodinných financí. Naším dlouhodobým cílem je přinášet informace o životě generace 55+ a jejich strastech a radostech. Stáří je nedílnou věcí lidského života a je dobré o něm vědět co nejvíce a pokud možno co nejdříve.

Podomní prodej aneb „Šmejdi“ v převleku

ŠmejdZazvoní na zvonek, nasadí milou usmívající tvář a natlačí se vám do obývacího pokoje, aniž byste je museli dvakrát pobízet.

Autorka Šmejdů: Zajímalo mě, kam babička jezdí

ŠmejdiZvědavost vnučky, kam jezdí babička na dýchánky, se vyplatila. Vznikl dokument, který nemá v Česku (a na Slovensku) obdoby.

Šmejdi klamou babičky

ŠmejdiVynalézavost podomních prodejců a jejich kolegů na předváděcích akcích, kteří si vysloužili hanlivou přezdívku šmejdi, nezná mezí.

Co obnáší příprava na stáří?

Příprava na stáříČeká vás brzký odchod do důchodu? Přečtěte si základní výčet nezbytností, jejichž splnění vás provede spokojeným stářím.

Šmejdi: Haló babi, tady tvůj vnuk a potřebuji půjčit

Peníze v peněžencePodvodníci vymysleli nový trik, kterým tahají z důvěřivých seniorů peníze. Představují se jim jako vnuci a žádají půjčku.

Než půjdete na penzi...

DůchodciPro klidné stáří je vhodné vyřešit několik zapeklitostí, které by vás mohli v prvních letech nepříjemně potrápit.

Jaký pořídit dárek k odchodu do důchodu pro novopečeného penzistu?

SeniořiVybrat vhodný dárek pro budoucího penzistu nemusí být dvakrát snadné. Vypořádejte se se základními nástrahami výběru.

Jak vybrat dobrý domov důchodců

SeniořiNa poli pečovatelských služeb o seniory bují čilý obchod šmejdů. Využívají neznalosti klientů a nabízejí neodborné služby.

Máme doma seniora

Péče o senioraSpolubydlení s dědečkem nebo babičkou nemusí být dvakrát idylické. Senioři vám mohou přichystat nejednu pernou chvilku.

Hospic vyprovází člověka na jeho poslední cestě

StromUmírání je velké a neradostné téma, kterému teprve přicházíme na kloub. Smrt má v lidském životě své neodkladné místo.

Filiahotel aneb Ženy pod tlakem tří směn

Matka a dceraPojmy „tlak tří směn“ nebo „filiahotel“ nejsou příliš mediálně známé. Pro stárnutí jsou však důležité a je dobré o nich vědět.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.