Úvěry a půjčky

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
O úvěrech se říká totéž co o ohni. Dobrý sluha, ale zlý pán. Zbytečným hromaděním půjček, zejména těch rychle a snadno dostupných se člověk může dostat do dluhové pasti. Seznamte se s druhy jednotlivých úvěrů a půjček. Úvěry se dělí do několika skupin. Můžete si sjednat spotřebitelský úvěr.

Banka, nebo družstevní záložna, která vám vede osobní účet vám může nabídnout kontokorent nebo úvěr z kreditní karty.

Mezi půjčky se řadí i leasing. Pokud vlastníte nemovitost, můžete si vzít hypoteční úvěr nebo americkou hypotéku. Nemovitosti rovněž můžete financovat z úvěrů ze stavebního spoření.

Máte-li více půjček, můžete si je nechat sloučit do jednoho, čemuž se odborně říká konsolidace úvěrů. Pokud nedokážete své závazky splácet, můžete se pokusit vyhlásit osobní bankrot.

Vánoce, dluhy a nereálná předsevzetí

Konec roku po Vánocích je častým místem pro ukládání si nereálných předsevzetí. Místo radikálních změn od prvního se měňte průběžně.

Nepodceňujte RPSN u půjček

Při sjednávání úvěru se nespokojujte pouze se znalostí úrokové sazby. Prohlédněte si RPSN. Tato hodnota vyjadřuje skutečné náklady za čerpání půjčky.

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotečního úvěru je nejčastěji spojeno se snahou o snížení úroku a souvisejících nákladů.

Kontokorent používejte obezřetně

PenízeDržet rozumnou výši finanční rezervy je správné, přesto ne vždy si to můžete dovolit. Co dělat, když se vydáte z krátkých peněz?

Lechtivé půjčky bez...

Půjčky bezS končícím rokem jsme si dovolili vydat odlehčený článek. Připravili jsme přehled půjček, které mají v názvu kouzelné slovíčko bez.

Investice do půjček je nejistý podnik

Investování do půjček, ano či ne?Investopůjčování, tedy investování a půjčování peněz, je činností s nejistým výsledkem v podobě získání výnosu.

Nebankovní půjčka pro problémové klienty

Nebankovní půjčkaProblémoví klienti mají u bank velice nízkou šanci si půjčit. Jako alternativu mohou využít nebankovní půjčky.

Našponovaná hypotéka

DůmDoba přeje levným hypotékám. Historicky nízké úrokové sazby se pro část hypotéky chtivých stávají pastí.

Půjčky pro důchodce jako evergreen

Půjčka pro důchodcePůjčky pro důchodce jsou z pohledu půjčkové společnosti dobrým způsobem, jak získat spolehlivého a dlouhodobého dlužníka.

Máte peníze na půjčku?

KalkulačkaPlánujete si vzít úvěr? A máte na splácení dostatek volných finančních prostředků? Víte, jak velkou splátku dokážete splácet?

Co dělat, když nedostanu půjčku?

Co mám dělat, když nezískám půjčkuZáplava inzerátů doslova přesvědčuje, že získat půjčku může opravdu každý. Jenže co dělat v momentu, když jí nezískáte?

Jarní „hypoteční“ novinky

Úvěry na bydleníPřinášíme přehled novinek na poli úvěrů na bydlení, které si na letošní jaro připravily banky a stavební spořitelny.

Jak ušetřit na hypotéce

Jak uspořit na hypotéceUkážeme si, jak ušetřit na hypotéčních úvěrech. Vzhledem k výši průměrné hypotéky a její běžné délky trvání může jít o dost peněz.

Problémovým klientem snadno a rychle

Problémovým klientem rychleNebankovní poskytovatelé půjček úvěrují problémové klienty. Položili jsme si otázku, jak se stát problémovým klientem.

Hypoteční desatero

DůmSjednání hypotéky je plné úskalí. Abyste se dostali k uzavření výhodné úvěrové smlouvy, je vhodné vyřešit řadu nástrah.

Šmejdi: Haló babi, tady tvůj vnuk a potřebuji půjčit

Peníze v peněžencePodvodníci vymysleli nový trik, kterým tahají z důvěřivých seniorů peníze. Představují se jim jako vnuci a žádají půjčku.

Půjčky na Ježíška aneb Připravte se na Vánoce s předstihem

VánocePřicházející Vánoce budou pro část populace spojené s pořízením dárků na dluh. Při promyšleném postupu se lze vyhnout zadlužení.

Hele kámo půjč mi prachy

Rychlá půjčkaPodvodníci a podvodnice číhají kdekoliv. Třeba za klávesnicí počítače a čekají na svou příležitost, aby vás na dálku obrali.

Jak rychle sehnat peníze? Třeba prodejem automobilu

Peníze za autoZískat rychle peníze je možné třeba prodejem osobního automobilu. Touto operací lze vyřešit akutní nedostatek finančních prostředků.

Jak rychlá je rychlá půjčka?

Rychlá půjčkaRychlá půjčka v sobě ukrývá jednu skrytou vadu. Rychlost a jednoduchost sjednání ubližuje žadateli a zbytečně prodražuje úvěr.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.