Ženy

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Příslušnice něžnějšího pohlaví se musejí během svého života vypořádat s několika svízelnými situacemi. Mezi ně patří například vzdělání, výběr vhodného partnera, se kterými mohou vychovat potomstvo a v neposlední řadě i zajištění na penzi. Přinášíme řadu pohledů na ženský život.

Maminkatelky 2.0

MaminkatelkySkloubení péče o rodinu a zároveň podnikat se daří stále více maminkám. Mnohdy je do „byznysu“ tlačí trýznivá životní situace.

Dopis finančního poradce: Investujte, na ztráty nehleďte

Investujte do budoucnostiHypotetický dopis finančního poradce pro mladou dámu, která chce investovat s vidinou blahobytného důchodu.

Partnerské finance: Mějte na začátku vztahu jasno

DvojiceBěžný mezilidský vztah je založen na čtyřech pílířích – sexu, komunikaci, společných cílech a hodnotách a penězích.

Mateřské strasti žen

Žena a dětiMladé matky nemají vyvážený pracovní a rodinný život. Tento nešvar ovlivňuje ochotu žen počít potomky a přerušit kariéru.

Zkušenosti čtenářek: Jak prověřit amanta?

PartneřiNejzajímavější příběhy píše sám život. O tom se přesvědčily i naše čtenářky, když si vyhlédly potenciální životní partnery.

Jak nenápadně prolustrovat nápadníka

PárPoznat finanční situaci protějšku je nutné pro navázání vztahu. S šetřením je vhodné začít již na prvním rande.

Filiahotel aneb Ženy pod tlakem tří směn

Matka a dceraPojmy „tlak tří směn“ nebo „filiahotel“ nejsou příliš mediálně známé. Pro stárnutí jsou však důležité a je dobré o nich vědět.

Peníze jsou základem každého vztahu

PartneřiPříjem a dobré hospodaření s penězi je pro partnerský vztah vysoce racionální potřeba. Nebojte se s partnerem bavit o financích.

Než přiletí čáp

RodinaPlánování a očekávání potomka je v životě každého páru radostná událost. Nový přírůstek do rodiny zvyšuje odpovědnost jeho rodičů.

Děti, dům, práce aneb Jistá nejistota

PotomekPořízení potomka nebo nového bydlení je potřeba pečlivě naplánovat. Ne vždy se dá počítat s úplně všemi možnými scénáři.

Příběhy čtenářů: Zadlužená dcerunka a nezbední zaměstnanci

DlužniceDostat se do finančních problémů je někdy snadné. Stačí málo. Třeba zbytečně nakupovat na úvěr a nelámat si hlavu se splátkami.

Když omrzí samostatné bydlení

DůmBydlení je složité. Někdy je lepší obývat realitu o samotě, jindy s partnerem, partou anebo s rodiči. Vše má své klady a zápory.

Dluhy manželů po roce 2014

ŽenyNový občanský zákoník, který začne platit od 1. ledna 2014 přináší plno změn. Patří mezi i ně i jiný pohled na společné jmění manželů.

Tuzemský trh práce má nevyužité rezervy

ŽenaOhrožení pracovního trhu spočívá v omezené nabídce flexibilních úvazků na kratší dobu pro několik významných skupin obyvatel.

Zdravé finance jsou základem partnerského vztahu

DvojicePředpokladem pro partnerský vztah není jen vzájemná přitažlivost, ale i nakládání s penězi a přístup k budování majetku.

Jak vysoký hypoteční úvěr je v závislosti na úsporách výhodný?

Rodinný důmTaké řešíte dilema jak velkou si vzít hypotéku? Pomůžeme vám se na tomto poli lépe zorientovat.

Jak šmrncovní blondýnka ke štěstí přišla

PodnikatelkaPříběh o tom, jak lze přijít ke štěstí a úspěchu na základě vlastní píle, umu a zkušeností. Napsáno na základě skutečného příběhu.

Ženy jako ohrožený druh

ŽenyDůchodový systém více zvýhodňuje muže. Ženy jsou tak bity i přesto, že pro lidskou společnost mají vyšší přínos.

Předsudek v pojišťovnictví: Muž živitel a manželka na mateřské

ManželéHojně používaný příklad, kterým poradci argumentují, se začíná vyčerpávat. Nezohledňuje matky živitelky vychovávající potomky.

Ženy a mateřství aneb Jak dlouho být s potomkem

NezbedníciPlánování potomka je odpovědná činnost. Ženy by si měly rovněž rozmyslet, jak dlouho budou malého nezbedu vychovávat.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.