Investování

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Slova investice nebo investor by měly patřit do stejné jazykové kategorie jako třeba hodinky nebo internet. Žijeme v postmoderní době, ve které už není rozhodující, jaký typ majetku máte, ale to, jaký výnos vám tento majetek generuje.

Investování nebo investice je pro mnoho lidí stále zakázané, přímo až pejorativní slovo. Dvacet let po sametové revoluci je však potřeba odhodit přezíravý pohled na investice a začít opět hromadit bohatství, které nám vzal komunistický režim.

V investování můžete investovat kolektivně do otevřených podílových fondů, anebo samostatně nakupovat akcie, komodity, měny, investiční certifikáty nebo třeba deriváty.

U investování záleží i na jednom roce (modelové příklady)

Při dlouhodobém investování hrají důležitou roli i jednotlivé roky. I jeden rok může představovat ztrátu výnosů ve výši několikanásobku roční úložky.

Mýty o investicích do podílových fondů

Přinášíme široce rozšířené mýty o investování do otevřených podílových fondů. Společným jmenovatelem mýtů je neznalost principů kolektivního investování.

Nedělejte při spoření na stáří základní chyby

Spoření na důchod je dlouhodobou záležitostí. Na vybraných příkladech si ukážeme, jakých nejčastějších chyb se vyvarovat.

Budujeme rentu

Hlavní zásady pro budování renty se dají shrnout do několika univerzálních postřehů. Stačí si je osvojit a máte nakročeno k rentě.

Fondy kvalifikovaných investorů atakují 100 miliard korun

Fondy kvalifikovaných investorů představují zajímavé investiční příležitosti. Mají jednu vadu na kráse – minimální investovaný objem.

Milion za 25 let od 1 500 Kč měsíčně

Propočítali jsme, za jak dlouho získáte milion korun při pravidelném investování. Výsledky jsme uspořádali do přehledné tabulky.

Pětistovku měsíčně investovat nestačí

Pětistovka nestačíDo OPF lze investovat již od 300 korun měsíčně. Vyplatí se odkládat pravidelně stokorunové částky?

Dilema: Vyplatí se zvýšit příspěvek na penzi?

DilemaDoslova dilema vyvstane, kdy a za jakých okolností zvýšit platbu do penzijního spoření. Ne vždy navýšení vyplatí.

Jak vypadá ideální investiční byt?

DůmByty o velikosti 1+kk a 2+kk jsou nejlepší volbou pro dlouhodobou realitní investici.

Stavební spoření je dobrý základ pro budoucnost

Stavební spořeníAni omezení státní podpory a snížení úrokové sazby neposílá stavební spoření na odpis. I nadále má co nabídnout.

Stoletníci: Jak ufinacovat dlouhý život v důchodu

InvestorPřibývá lidí dožívající se stovky let. Pro zachování důstojného života v penzi je nutná změna investičních strategií a myšlení.

Investování do nemovitostí

Investování do nemovitostíNemovitosti jsou základním pilířem lidského bytí. Podobně je tomu i při investování. V realitách je vhodné držet část majetku.

Jak a kam investovat malé a velké sumy peněz?

Kam investovat?Přehledný návod pro každého, kdo potřebuje zhodnotit peníze a zároveň se vyhnout běžným chybám.

Analýza: Chráněný fond od GE Money

Chráněný fondInvestičním cílem chráněného fondu ze stáje GE Money je dosahovat o trochu vyšších výnosů než jaké plynou z depozit.

Investice do půjček je nejistý podnik

Investování do půjček, ano či ne?Investopůjčování, tedy investování a půjčování peněz, je činností s nejistým výsledkem v podobě získání výnosu.

Garáž jako malá realitní investice s dobrým výnosem

Pronájem garážeObyčejná zděná garáž se může v pravý okamžik projevit jako dobrá investiční příležitost se zajímavým výnosem.

Častá chyba: Peníze, bydlení a vrtkavost

Peníze na bydleníPředstavujeme častou chybu, které se dopouštějí lidé mající peníze na bydlení, avšak bytové potřeby prozatím neřeší.

Ochraňte sami sebe coby investora

Ochrana investoraChcete investovat větší sumu peněz, která vám v bance leží ladem? Před investicí si zodpovězte několik všetečných otázek.

Odpovědná příprava na stáří (2. díl): Vhodné finační produkty

GrafJste v situaci, kdy si již odkládáte peníze stranou na vaši penzi a tápete, jestli činíte správně? Jak vhodně upravit své portfolio?

Připravujeme se odpovědně na stáří (1. díl)

GrafInvestiční horizont přesahující tři dekády, notná dávka disciplíny a odpovědnost. Nutný základ pro budoucí zajištění na penzi.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.