Úspory

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Úspory patří mezi základní finanční majetek. Uložení úspor je možné různými způsoby. Depozitních produktů je celá řada. Důležité však je umět rezervy vybudovat a udržet jejich reálnou hodnotu.

Tři tipy jak spořit

Spoření není složitá věc. Ukážeme vám tři tipy, jak na efektivní a rychlý vznik úspor, které vám pomohou v tíživých finančních situacích.

Rozkutálené peníze: Kávička, pivečko, spropitné a bezpřístřešníci

Rozkutálené penízeSpočítali jsme, kolik průměrně vynaložíte peněz, aniž byste za ně dostali adekvátní přidanou hodnotu.

Jak odlišit spořínka od skrblíka?

OtazníkNejeden spořínek je házen do stejného pytle se skrblíkem. Často neoprávněně. Mezi spořivcem a skrblivcem je velký rozdíl.

Neplatťe zbytečně navíc za energii a plyn

ZimaZačátkem podzimu se nejedna domácnost rozhodne o změně dodavatele elektřiny nebo zemního plynu. Neušetří však každý.

Rozdíly mezi úsporami a finanční rezervou

PenízeÚspory nebo finanční rezerva? V čem se od sebe oba termíny odlišují? Co by mělo být prioritou fiskálně odpovědného člověka?

Vydělejte na snížení objemu úspor

PenízeSnížením sumy, kterou máte odloženou v depozitech, můžete získat vyšší výnos. A to všechno v krátkodobém horizontu jednoho roku.

Stavební spoření je vkladovým produktem č. 2

RodinaStavební spoření je hned po spořicích účtech druhým depozitním produktem určené pro delší spoření. Je vhodné pro celou rodinu.

Jak nejlépe zhodnotit milion na spořicích účtech

SpořeníPro získání co nejvyššího výnosu z milionu v rámci spoření je jeho rozdělení. Z hlediska výnosu tak předčíte i „akční“ nabídky na trhu.

Jak rychle naspořit sumu XY tisíc korun?

PrasátkoZa abstraktním titulkem se skrývá praktický návod na to, jak co nejrychleji naspořit požadovanou sumu peněz.

Proč mít finanční rezervu

Peníze v peněženceDisponovat dostatečnými úsporami je nezbytné tehdy, vypadnou-li vám příjmy a jejich brzké nahrazení je v nedohlednu.

Peníze jsou základem každého vztahu

PartneřiPříjem a dobré hospodaření s penězi je pro partnerský vztah vysoce racionální potřeba. Nebojte se s partnerem bavit o financích.

Zhodnocení úspor: Pomalá a rychlá alternativa

Zhodnocení úsporZhodnotit úspory lze pomalu a rychle. Oba způsoby zhodnocení volných peněz mají svá pro a proti. Správně odpověď neexistuje.

Stavební spoření nepodceňujte

SpořeníStavební spoření dokáže vytvořit zhodnocení jako třeba akcie nebo podílové fondy. Přesto jím někteří spořínci opovrhují.

Stavební spoření - srovnání - 2014

Stavební spořeníSrovnání spořících tarifů u stavebního spoření. Stavební spořitelny nabízejí roční výnosy okolo dvou procent.

Nejvýhodnější spořící účet 2013

Nejlepší účetPřinášíme přehled nejlépe úročených spořicích účtů roku 2013, tak jak jsme ho vytvářeli v průběhu loňského roku.

Nejčastější chyby při spoření

ÚsporyPři spoření lze chybovat a tím se připravit o konečný výnos či znemožnit se dostat k uloženým financím bez sankcí.

Uvědomělý spotřebitel v boji za vyšší slevou

LetadloZískání slevy nebo výhody je pro spotřebitele nejvyšší metou, jaké může ve vztahu s obchodníkem dosáhnout.

Jak ušetřit na jízdném Českých drah (praktický příklad)

Šetříme na jízdnémČeské dráhy jsou železniční monopol. I přes konkurenci jde o stále největšího přepravce s nepřehledným systémem slev jízdenek.

Kolik a jak spořit potomkům

PotomekChcete potomkovi usnadnit start do života? Dobrou volbou je pořízení finanční rezervy, která mu pomůže v dospělosti.

Jak si vedly spořící účty v roce 2013

Spořící účtyDepozitní přístav, tak by se mohly nazývat spořící účty. Přinášíme vývoj úroků v loňském roce na vybraných spořicích kontech.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.