Karty a účty

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Osobní účet patří mezi nejrozšířenější bankovní produkty. Podívejte se, jaké další účty nabízejí tuzemské banky a družstevní záložny. Účet v bance si může otevřít i student, podnikatel nebo dítě.

Seznamte se podrobněji s dalšími pojmy:
studentské účty
podnikatelské účty
dětské účty
spořicí účty.
šeky
platební karty
přímé bankovnictví

Kontokorent používejte obezřetně

PenízeDržet rozumnou výši finanční rezervy je správné, přesto ne vždy si to můžete dovolit. Co dělat, když se vydáte z krátkých peněz?

Malé banky lákají nenáročné klienty

BankaČím jednodušší produktová nabídka, tím omezenější služby pro klienty. I tak lze interpretovat nabídku bank s jedním účtem.

Hele kámo půjč mi prachy

Rychlá půjčkaPodvodníci a podvodnice číhají kdekoliv. Třeba za klávesnicí počítače a čekají na svou příležitost, aby vás na dálku obrali.

Nejlepší bankou v Česku je každá, která...

BankaZa lakonickým titulkem se skrývá relativně komplikovaný výběr nejlepší banky, která by měla splňovat celou řadu kritérií.

Když banka zdraží poplatky

BankaČeská spořitelna zdražila několik položek ve svém ceníku. Okamžitě se na ní snesla ostrá vlna kritiky. Jenže neprávem.

Je lepší spořící účet od Air Bank nebo Equa bank?

Spořící účetChcete mít spořící účet u Air Bank nebo Equa bank? Air Bank nabízí časté změny podmínek, Equa pouze nudné snižování úrokové sazby.

Zásady správného používání platebních karet

Platební kartaVyužívání platebních karet přináší mnoho výhod. Zároveň je nutné myslet na bezpečnost, aby se z vítaného pomocníka nestal zlý sen.

Fond pojištění vkladů: Zrychlení výplaty vkladů a pojištění nad 100 tisíc eur

KalkulačkaPojištění vkladů v bankách a záložnách dozná několika změn. Zkrátí se doba výplaty a zvýší se limit pro pojištění vkladů.

Cestujeme s platební kartou

Cestujeme s kartouPraktické tipy co neopomenout a nepodcenit při cestování s platebními kartami do zahraničí.

Kdo neplatí kartou

Peníze v peněženceNe všichni jsou nadšení uživatelé bezhotovostního způsobu hrazení plateb. Někteří se placení kartou či mobilem důsledně vyhýbají.

Snižte si bankovní poplatky

BankaExistuje několik způsobů jak snížit bankovní poplatky. Pro dosažení vytčeného cíle je nutné mít dobrou vyřídílku a nenechat se odbýt.

Debetní karty: Význam, funkce a efektivní použití

Debetní kartaDebetní karty představují rychlé a pohodlné řešení platby. V současnoté době není nutné platit hotovými penězi.

Pro polovinu klientů jsou bankovní poplatky klíčové

Bankovní poplatkyČeši vybírají banku podle poplatků a výše úrokových sazeb. Jakmile se jim finanční instituce znelíbí, hledají novou, ve které ušetří.

Čtyři zásady pro bezpečné používání internetového bankovnictví

BezpečnostÚtoků počítačových zločinců na počítače a chytré telefony klientů bank přibývá. Ochrana je snadná, stačí dodržovat několik zásad.

Nejčastější chyby při spoření

ÚsporyPři spoření lze chybovat a tím se připravit o konečný výnos či znemožnit se dostat k uloženým financím bez sankcí.

Air Bank omezuje úročení pro nové klienty

BankaAir Bank zpomaluje nabírání nových klientů, kterým snížila maximální možný zůstatek, jenž bude úročit sazbou v režimu TOP3 garance.

Tip na hru: Vynulování účtu

BankaPřipomeňte si pocit, jaké to je začínat od píky. Máme pro vás tip na hru, která oživí vzpomínky na dobu, kdy jste se stavěli na nohy.

Metropolitní spořitelní družstvo skončilo, ČNB mu odebrala bankovní licenci

BankaDalší družstevní záložna ukončila na popud centrální banky činnost. Jak dlouho budou klienti této kampeličky čekat na výplatu peněz?

Prazáklad finanční gramotnosti: Jaké finanční produkty jsou a nejsou pojištěné

BankaFinanční gramotnost se týká i takových detailů, jako je pojištění finančních produktů. Ne každý je pevný v „kramflecích.“

Jak moc drahý je účet zdarma

BankaZaložení bankovního účtu nabízí každá retailová banka. Některé umožňují i bezplatné konto. Je opravdu bezplatný účet zadarmo?

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.