Životní plánování

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Životní plánování je nedílnou součástí vašeho finančního plánu a spokojeného života v dostatku.

Roste počet vzdělanějších bezdětných žen

Pořídit si první dítě po čtyřicítce? V Německu nebo v Itálii žádný problém. I do Česka přichází trend pozdního rodičovství.

Na co nezapomenout v novém roce

Čtyři věci, na které nezapomenoutNový rok je ve znamení předsevzetí. Přesto nikdo neřeší, na co nezapomenout z pohledu osobních financí.

Dopis finančního poradce: Investujte, na ztráty nehleďte

Investujte do budoucnostiHypotetický dopis finančního poradce pro mladou dámu, která chce investovat s vidinou blahobytného důchodu.

Jak získat peníze?

Jak získat peníze?Připravili jsme sedm způsobů, kterak získat peníze. Seřadili jsme je od těch seriózních, až po nelegální, za které vám hrozí vězení.

Partnerské finance: Mějte na začátku vztahu jasno

DvojiceBěžný mezilidský vztah je založen na čtyřech pílířích – sexu, komunikaci, společných cílech a hodnotách a penězích.

Rok jinak

Mladá ženaJste připraveni na změnu? A nyní? Spolehlivě vám napoví několik indikátorů, kterých si můžete ve svém životě povšimnout.

Zajištění na stáří: Bez státu to nepůjde

DůchodciMám se spolehnout na stát coby garanta pro výplatu důchodů anebo hledat vlastní řešení? Univerzální odpověď neexistuje.

Peníze jsou základem každého vztahu

PartneřiPříjem a dobré hospodaření s penězi je pro partnerský vztah vysoce racionální potřeba. Nebojte se s partnerem bavit o financích.

Absolventka Šárka plánuje budoucnost

Mladá ženaZ redakční pošty jsme vybrali zajímavý dotaz na téma, jak by měl postupovat absolvent vysoké školy při plánování budoucnosti.

Než přiletí čáp

RodinaPlánování a očekávání potomka je v životě každého páru radostná událost. Nový přírůstek do rodiny zvyšuje odpovědnost jeho rodičů.

Kolik a jak spořit potomkům

PotomekChcete potomkovi usnadnit start do života? Dobrou volbou je pořízení finanční rezervy, která mu pomůže v dospělosti.

Práce budoucnosti: Kdo se uplatní?

Kdo se uplatní?S rostoucí komputerizací a robotizací profesí dochází k úbytku pracovních míst. Přesto ještě celou řadu profesí stroje nezastanou.

Pět základních vlastností úspěšných lidí

Jak na úspěchBýt úspěšný znamená především disponovat optimistickým přístupem k životu a nepodléhat chmurám.

Děti, dům, práce aneb Jistá nejistota

PotomekPořízení potomka nebo nového bydlení je potřeba pečlivě naplánovat. Ne vždy se dá počítat s úplně všemi možnými scénáři.

Státní podpora odrazuje k vyšším úložkám

Úspory a investiceStát podporuje několik finančních produktů. Něco dáte vy, něco stát. Záporem jsou nízké úložky, které odrazují k vyšším investicím.

Když jde flákač do penze

Stáří bez penzeVyznavači nicnedělání a příležitostných fušek mohou ve stáří zaplakat. Namísto důchodu jim stát vyplatí balíček sociálních dávek.

Naspořte si během života milion korun na důchod

Mladá ženaNaspořit milion korun na důchod nemusí být vůbec těžké. Stačí využít stávající finanční produkty a státní podpory na ně navázané.

Zdravé finance jsou základem partnerského vztahu

DvojicePředpokladem pro partnerský vztah není jen vzájemná přitažlivost, ale i nakládání s penězi a přístup k budování majetku.

Malý příjem znamená nízký důchod

GrafMáte-li oficiálně nízké příjmy a zároveň získáváte část výplaty takzvaně na ruku, měli byste zvážit vlastní zajištění na stáří.

Češi si nejraději spoří na bankovním účtu

PrasátkoNa osobním účtu má nejvíce lidí uložené veškeré své úspory. Zbytečně tak přicházejí o výnosy, které by získaly jinde.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.