Rentiér

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Rentiér je člověk, kterému plynou finanční prostředky z pronájmu movitého, nemovitého a finančního majetku.

Kolik stojí prezident?

Měsíční příjmy prezidenta se rovnají odměnám pro vrcholové manažery. Až na roční bonus, který je v privátní sféře běžný.

Milionem k měsíční rentě pět tisíc korun

Čerpání renty z milionové sumy ve stáří je slušným přilepšením k důchodu. Přinášíme tipy, jak nejlépe a co nejdéle peníze čerpat.

Budujeme rentu

Hlavní zásady pro budování renty se dají shrnout do několika univerzálních postřehů. Stačí si je osvojit a máte nakročeno k rentě.

Jak reinvestovat rentu z penzijního připojištění

GrafVýplata renty z penzijního připojištění nahrává pro reinvestice a rozšiřování finančního majetku s pozdějším čerpáním.

Kolik milionů korun zajistí slušnou penzi?

KalkulačkaSlušný příjem v důchodu vám zajistí čtyři miliony korun anebo také takřka nic. Záleží na výchozím nastavení a budoucím očekávání.

Úskalí rentiérského života

RentiérBýt rentiérem má i své stinné stránky. Největším úskalím je výše renty, která vám plyne z vašeho majetku nebo peněz.

Jak velký balík peněz by vás zajistil do konce života?

OtazníkOdpověď na zdánlivě banální otázku není ani tak jednoduchá a snadná, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Mantrou finančních poradců je placené poradenství

Finanční poradkyněSvatým grálem finančních poradců je zpoplatnění jejich služeb. Jde však o dlouhodobý úkol, který se povede málokomu.

Čerpání renty

MinceVíte, jak naložíte s finanční rezervou, kterou jste během života vytvářeli? Na čerpání renty proto jděte s námořnickou rozvahou.

Zhodnocení peněz: Banky, fondy nebo podnikání?

GrafNad zhodnocením peněz si láme hlavu nejeden odborník na finance. Přinášíme dva pohledy, jak nejlépe zhodnotit volné finanční zdroje.

Důchodové proměnné: Indexace úložky a valorizace renty

Indexace a valorizacePři vytváření finančních rezerv na důchod je vhodné znát dva pojmy. Jejich znalost vám může ušetřit nejednoho trpkého zklamání.

Těžký život začínajícího rentiéra: Výpočty, propočty a ještě jednou počty

GrafBýt rentiérem nemusí být zrovna dvakrát jednoduché. I přes to, že vlastní dostatek peněz či jiného majetku, ze kterého získává rentu, nemá zdaleka vyhráno.

Pachtovné a přijaté úroky: Shodné pojmy, rozdílné zdanění

BankovkyZdá se to neuvěřitelné, ale slova jako pachtovné, renta či přijaté úroky jsou regulérními pojmy, které se používají i ve třetím miléniu. Termíny označují příjem z vkladů či pronájmu majetku. Ač jde v podstatě o totéž, zdanění výnosů se vypočítává podle jiného klíče.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.