Provize

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Provize jsou peněžním příjmem finančního poradce za jeho služby a zprostředkování. Téma provizí je předmětem řady diskusí.

Budoucnost poradenství spočívá v průběžných provizích

Finanční poradkyněNásledujících několik let dojde ve finančním poradenství ke změnám, které budou mít za následek zkvalitnění péče o klienta.

Bonitní klientela je pro finanční poradce atraktivní

Finanční poradciBohatý člověk patřil odjakživa k těm, o kterého se ostatní zajímají. Nejinak tomu je i dnes. V očích bank, pojišťoven, penzijních fondů nebo třeba finančně-poradenských společností je bonitní klient důležitým zdrojem příjmů, kterému se vyplatí věnovat náležitou pozornost a péči.

Hitparáda provizí: Jasně vede investiční životní pojištění následované hypotékami

PenízeMezi nejlépe provizně ohodnocené finanční produkty patří investiční životní pojištění, hypoteční úvěry a úvěry ze stavebního spoření. Naopak na chvostu jsou provize z povinného ručení a z penzijního připojištění.

Následné provize u finančních produktů

Finanční poradceProvize ve finančním poradenství stále hrají prim. Je to jediná odměna pro finančního poradce za jeho práci. Kromě standardních provizí však existují i tzv. následné provize. Týkají se hlavně pojištění.

Provize finančních poradců pod drobnohledem

BankovkyFinanční poradci a další specialisté na finanční, investiční, úvěrové nebo pojišťovací produkty jsou nejčastěji odměňováni formou provize. Ta může činit od jednotek procent z roční platby až po násobky uhrazených ročních plateb.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.