Práce a dávky

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Lidský život provází práce a zaměstnání. Za práci dostáváme plat nebo mzdu. Kromě standardní práce v zaměstnaneckém poměrů můžeme podnikat.

V lidském životě mohou přijít období, kdy z určitého důvodu pracovat nebo podnikat nemůžeme. Ať už studujeme, jsme nemocní nebo se staráme o nemocné členy rodiny, na mateřské či rodičovské dovolené, anebo jsme ztratili práci a stali jsme se nezaměstnanými. Stát na všechny tyto okolnosti pamatuje a pomáhá lidem, kteří se ocitli v nouzi a vyplácí jim sociální dávky.

Výpočet čisté mzdy 2017 (online kalkulačka)

Mzdová kalkulačkaSpočítejte si čistou mzdu na mzdové kalkulačce podle aktuální platové metodiky pro roky 2017. Výsledky výpočtu jsou online.

Dva tipy na nelegální pracovní aktivity

Profesionál v přesunu majetku a poskytovatel potěšení. Dvě náročné profese nejsou ve společnosti žádoucí, přesto hrají svou roli odnepaměti.

Skvělá doba pro zvýšení platu

PrácePro zvýšení platu, povýšení anebo rozšíření pracovních činností je nyní ta správná chvíle.

Práci snů u České pošty nehledejte

Česká poštaKdysi, ale opravdu hodně dávno, byla práce u České pošty elitní záležitostí. Nyní je práce na poště spíše za trest.

Dnes za reference, zítra zaplatíme. Možná

Práce zadarmoHamižných chytráků těžící z práce lidí zadarmo, potažmo za reference, je stále moho. U nich za práci koláče nedostanete.

Nejlepší čas na změnu práce

Změna práceRekordně nízká nezaměstnanost a dostatek volných pracovních příležitostí nahrává do karet všem, kteří chtějí změnit chlebodárce.

Ukradený řetízek aneb Tristní stav učilišť

Učňovské vzděláváníKuchařská show Ano, šéfe! ukázala průměrné odborné učiliště jako panoptikum znuděných mladých lidí bez jasnějšího profesního cíle.

Jak vypadá dobré pracovní místo?

Jak vypadá dobré místo?Jaké parametry musí splňovat pracovní místo, aby ho bylo možné označit jako dobré? Pokusili jsme se o definici.

Minimální mzda poskočí o 700 korun

Zvýšení minimální mzdyMinimálně dvěma procentům zaměstnanců se od roku 2016 zvýší mzda. Na výplatních páskách najdou o 623 korun čistého více.

Čtyři nejčastější příčiny „vyhazovu“ z práce

Odchod z práceUkončení pracovního poměru je relativně běžným úkonem. Příčin pro odchod z práce je plno, my se zaměříme na čtyři základní.

Sociální a zdravotní pojištění od roku 2015

ZálohyOd Nového roku 2015 se zvyšují minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Zvýšení záloh je navázáno na průměrnou mzdu.

Nejasná linie mezi prací a příjmy

PrácePracujete za finanční úplatu? Pakliže ano, nemusíte mít ještě vyhráno. Vůči sociálnímu systému můžete být černý pasažér.

„Práce“ nebo peníze?

SáraZmapovali jsme možnosti, jak se uplatnit a získat rychle velké peníze. Bohužel se prací nebudete moci pochlubit svým známým.

Minimální mzda se od roku 2015 zvýší o 700 korun

ZaměstnanecMinimální mzda se od Nového roku 2015 zvýší. Paradoxně tak její příjemci budou ohrožení vyšší pravděpodobností nezaměstnanosti.

Výpočet čisté mzdy 2018 (online kalkulačka)

Mzdová kalkulačkaSpočítejte si čistou mzdu na mzdové kalkulačce podle aktuální platové metodiky pro roky 2018. Výsledky výpočtu jsou online.

Minulé pracovní úspěchy nejsou zárukou těch budoucích

Změna zaměstnáníNe každá změna v pracovním životě může být dobrá. Někdy stačí málo a život se vám doslova převrátí.

Základní příjem

Základní příjemNepracovat a přesto pobírat peníze. Tak nějak by mohl fungovat základní příjem. Ten by získal každý plnoletý člověk.

Daňové zvýhodnění na děti má motivační charakter

PotomekZvýšení daňového zvýhodnění na děti je pro stát výhodnější než kdyby navýšil porodné či přídavky na děti.

Přínosy minimální mzdy jsou sporné

ZaměstnanecMiminální mzda ochraňuje nejzranitelnější na pracovním trhu, aby za svou práci byly patřičně odměněni. Nízká mzda má svá úskalí.

Proč se Češi neradi stěhují za prací

Mladá ženaVelká města odjakživa přitahají pracovní sílu ze všech možných končin. Zmapovali jsme důvody, proč se nestěhujeme za prací.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.