Životní pojištění

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Význam životního pojištění ocení každý, kdo potřebuje zajistit své blízké v případě nenadálé události, která by měla za následek jeho smrt.

Dělení životního pojištění


  • Rizikové životní pojištění
  • Investiční životní pojištění
  • Kapitálové životní pojištění
  • Důchodové pojištění

I letos vám stát nadělí až 8 360 korun

Dárek od státuPro získání peněz od státu formou příspěvku anebo daňovou úlevu je nutné splnit určité podmínky a zároveň odložit část úspor.

Jak drahá je invalidita?

InvaliditaInvalidita se pomalu stává zajímavým tématem v oblasti pojištění a nejen tam. Tento stav je nutné zohlednit i do budoucího života.

Vývoj životního pojištění

GrafŽivotní pojištění je jedním z nejvíce sjednávaným produktem u nás. V průběhu doby se vyvíjí jeho význam a přístup k pojistnými rizikům.

Zaopatření pro děti nespočívá ve „spořicích“ pojistkách

RodinaChcete svému potomkovi připravit finanční polštář pro snadnější vstup do života? Odpověď nehledejte ve „spořicích“ pojistkách.

Nesedněte na lep pojišťovnám

SmrtkaSeznam častých drobných nekalostí, kterých se dopouštějí pojišťovny a pojišťovací zprostředkovatelé.

Pět nejčastějších chyb v životním pojištění

Chyby v pojištěníŽivotní pojištění je nezbytným zajišťovacím produktem, který byste si měli dříve či později sjednat. Vyvarujte se několika chybám.

Češi mají podprůměrné znalosti v oblasti pojištění

SmrtkaNedávný průzkum znalosti pojistných produktů opět potvrdil, že Češi jsou na tom opravdu na štíru.

Předsudek v pojišťovnictví: Muž živitel a manželka na mateřské

ManželéHojně používaný příklad, kterým poradci argumentují, se začíná vyčerpávat. Nezohledňuje matky živitelky vychovávající potomky.

Jak „poradci“ kombinují stavební spoření a investiční životní pojištění

PenízeSnadná cesta k penězům je kombinace „stavebka“ a „investička“. Na jedné straně jsou vysoké výnosy, na druhé pak naštvaní klienti.

Vlk se nažral aneb Misseling v praxi

OtazníkMisseling čili nadbytečné sjednávání smluv je rozšířenou disciplínou řady finančních poradců. Vybrali jsme tři příklady „přebouchávání“.

Získejte ročně od státu 9 520 korun

KalkulačkaStát vám může za optimálních podmínek ročně zhodnotit vaše peníze až o 21 procent.

Pozor na IŽP, ne vždy ho potřebujete

GrafInvestiční životní pojištění je manou pro finanční poradce. Stačí uzavřít jedno dvě do měsíce a mají vyděláno.

IŽP vs OPF optikou daňových odpočtů

IŽP vs OPFUplatněním daňových odpočtů mohou investice do investičního životního pojištění přinést shodné výnosy jako do podílových fondů.

Zrušení životního pojištění pečlivě rozmyslete

Smrtka s kosouUkončit stávající životní pojistku je mnohdy velice nákladný krok. Navíc vám přidělá řadu nepříjemností.

Tři úskalí při sjednávání životního pojištění

Smrtka s kosouSjednat životní pojištění nebývá zrovna nejlehčím úkolem. Zvláště pro člověka, který se penězům moc nevěnuje a pojištění nevěří.

Jak si vhodně nastavit pojistnou ochranu

KalkulačkaPřemýšlíte-li, že byste si sjednali životní pojištění jen kvůli pojistné ochraně před možnými riziky, zvolte rizikové životní pojištění.

Jak nastavit pojistná rizika u životního pojištění

Smrtka s kosouNastavit pojistné částky u rizik v rámci životního pojištění nemusí být zrovna jednoduché. Zejména tehdy, pokud nevíte, jaký typ pojistit více a který stačí méně. Velice časté jsou případy, kdy životní pojištění kryje rizika nedostatečným způsobem.

Dvouhlavé investiční životní pojištění

PoradceInvestiční životní pojištění je zřejmě nejvíce rozporuplným pojistným produktem. Kladně o něm mluví pojišťovací a finanční poradci, kteří usilují o co nejvyšší profit, negativně naopak klienti, kteří „prozřeli“. Jaké je ve skutečnosti investiční životní pojištění?

Základní pojmy životního pojištění

Základní pojmy v ŽPTaké jste se někdy při podpisu pojistné smlouvy setkali s výrazy, u kterých jste si nebyli jisti, co přesně znamenají? Seznamte se s pojmy jako pojištěnec nebo obmyšlená osoba a zjistěte, že pro pojišťovny není smrt jako smrt.

Životní pojištění: Meziročně klesl počet pojištěných o 47 tisíc

PojištěníSituace na trhu životního pojištění za letošní první pololetí potvrzuje úbytek pojištěných, který kompenzuje nárůst pojistného. Alespoň to vychází z údajů, které zveřejnila Česká asociace pojišťoven na základě údajů od pojišťoven, jež jsou jejími členy.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.