Pojištění

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Sjednáním pojištění kryjete následky nemilé události, která vás v životě může potkat. Pojištění se dělí na životní a neživotní. Do životního pojištění patří různé druhy životního pojištění (investiční, kapitálové), penzijní připojištění nebo úrazové pojistky.

Neživotní pojištění kryje hmotné škody. Patří sem například povinné ručení, havarijní pojištění, pojištění proti živelním pohromám, nebo pojištění nemovitostí apod. Pojistit můžete i vaší odpovědnost. Takové pojištění se nazývá pojištění odpovědnosti. Mezi další pojistky patří pojištění právní ochrany nebo soukromé zdravotní pojištění.

Špatná zkušenost s pojištěním? Může za to výluka

Výluky a čekací dobyPřihodí se vám nepříjemnost, kterou řešíte přes sjednanou pojistku. Jenže zjistíte, že škodní událost je chráněná výlukou...

I letos vám stát nadělí až 8 360 korun

Dárek od státuPro získání peněz od státu formou příspěvku anebo daňovou úlevu je nutné splnit určité podmínky a zároveň odložit část úspor.

Lucka H.: Jak zjistím, že jsem obmyšlená osoba?

Obmyšlená osobaJak zjistit, že vás blízká osoba uvedla jako oprávněnou (obmyšlenou) osobu s možností čerpat finanční plnění?

Pojišťovny ruší spolupráci s brokerpooly a MLM

PoradciOd února hýbe finančně poradenským trhem výbušné téma jakým je rušení spolupráce pojišťoven s brokerpooly a MLM firmami.

Časté chyby při pojištění vozidel

Porouchané autoPojištění motorových vozidel má svá pravidla. Povinné ručení a havarijní pojištění skýtají řadu nástrah.

Jak pojistit rizikové těhotenství?

TěhotenstvíRizikové těhotenství se dá pojistit a získat pojistné plnění. Není to však tak jednoduché. Je zapotřebí prokázat rizikový zdravotní stav.

Jak na pojištění odpovědnosti

PesPojištění odpovědnosti kryje škody, které způsobíte ve svém občanském nebo pracovním životě třetí osobě.

Pojištění: Lidé tratí na neznalosti svých potřeb

OtazníkVe finančním zprostředkování platí důležitá zásada. Klient by si měl uvědomit svou potřebu a zároveň ji řešit odpovídajícím způsobem.

Prevence jako ochrana proti pojistným podvodům

KalkulačkaPojišťovnám se daří odhalovat čím dál více podvodníků, kteří spáchali pojistný podvod. V boji jim pomáhá důsledná prevence.

Jak drahá je invalidita?

InvaliditaInvalidita se pomalu stává zajímavým tématem v oblasti pojištění a nejen tam. Tento stav je nutné zohlednit i do budoucího života.

Jak se zorientovat v pojištění domácnosti a nemovitosti

BouřkaStručný průvodce základními pojmy a úskalími při pojišťování domácnosti, nemovitosti a odpovědnosti sebe a členů rodiny.

Proč mít pojištění invalidity

InvaliditaMít sjednané životní pojištění neznamená jen pojistit se proti riziku smrti. Do popředí se dostává i pojištění invalidity.

Vývoj životního pojištění

GrafŽivotní pojištění je jedním z nejvíce sjednávaným produktem u nás. V průběhu doby se vyvíjí jeho význam a přístup k pojistnými rizikům.

Nesedněte na lep pojišťovnám

SmrtkaSeznam častých drobných nekalostí, kterých se dopouštějí pojišťovny a pojišťovací zprostředkovatelé.

Čtyři časté chyby při výběru hypotéky

Nemovitost na hypotékuPokukujete po hypotečním úvěru? Vyvarujte se čtyř nejčastějších chyb, které uděláte tehdy, když kteří podceníte správný postup.

Základní pilíře osobních financí

KalkulačkaPrůvodce třemi hlavními událostmi, které vás mohou v životě potkat. Připravte se na důchod i nečekané životní situace.

Pět nejčastějších chyb v životním pojištění

Chyby v pojištěníŽivotní pojištění je nezbytným zajišťovacím produktem, který byste si měli dříve či později sjednat. Vyvarujte se několika chybám.

Češi mají podprůměrné znalosti v oblasti pojištění

SmrtkaNedávný průzkum znalosti pojistných produktů opět potvrdil, že Češi jsou na tom opravdu na štíru.

Předsudek v pojišťovnictví: Muž živitel a manželka na mateřské

ManželéHojně používaný příklad, kterým poradci argumentují, se začíná vyčerpávat. Nezohledňuje matky živitelky vychovávající potomky.

Jak se snadno a rychle dostat do dluhové spirály

GrafNěkdy stačí málo a člověk se ocitne v předlužení a čelí zesplatnění hypotéky či nepříjemným věřitelům.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.