Podnikání

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Detailní pohled na podnikání. Od prvotního nápadu k podnikání, přes byznys plán až po budování firmy nebo živnosti.

Maminkatelky 2.0

MaminkatelkySkloubení péče o rodinu a zároveň podnikat se daří stále více maminkám. Mnohdy je do „byznysu“ tlačí trýznivá životní situace.

Jak hledat a najít investora do podnikání?

Jak najít investora?Investor nemusí disponovat pouze finančními zdroji, mnohdy je zajímavější sociální kapitál, který během života dokázal nahromadit.

Podnikání: Vlastní služby a produkty vs přeprodej?

Vlastní výrobky vs přeprodejVyvinout výrobek anebo službu je nejvyšší metou v podnikání. Avšak ani přeprodej cizích produktů není nic ostudného.

Sociální a zdravotní pojištění od roku 2015

ZálohyOd Nového roku 2015 se zvyšují minimální zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Zvýšení záloh je navázáno na průměrnou mzdu.

Podzimní jarmarky jsou šancí pro podnikání

PříležitostPodzimní jarmarky představují zajímavou příležitost pro otestování podnikatelského záměru a získání zpětné vazby.

Podnikání bez dotací

InvestorNejnovějším způsobem financování nové i stávající firmy je využití dotací. Tento způsob financování způsobuje diskriminace a křiví trh.

Jablečný tip na přivýdělek: Prodej jablek, hrušek a výroba moštů

JablkoPřirození podnikavci mají s končícím létem a začínajícím podzimem příležitost, kterak vylepšit své příjmy. Mnohdy bez účasti státu.

Tip na přivýdělek: Zobchodujte svůj rukopis

DžemObjevili jsme zajímavý tip na malé domácí přivýdělky. Jsou ve znamení nulových vstupních nákladů a skýtají nemalý potenciál.

Dva nápady na podnikání

PřivýdělekDobrý nápad stojí na začátku každého podnikání. Mnohdy nemusí jít o dvakrát originální myšlenku, abyste mohli začít podnikat.

Letní tipy na přivýdělek

BorůvkyLéto nabízí kromě dovolených a zaslouženého odpočinku i dostatek příležitostí pro získání peněz navíc formou náhodného přivýdělku.

Sbohem spropitné, chybět nebudeš

AlkoholSpropitné míří do muzea. Jde o relikt doby, ve které dominovala hotovost. Bezkontaktní placení odsune tuzéry do propadliště dějin.

Franšíza nebo vlastní podnikání?

PodnikatelPustit se do neznámých vod podnikání není složité. Proti utonutí lze využít franšízových sítí, které vám v začátcích pomohou.

Časté chyby při provozování vykřičeného domu

Červené lucernyVýčet nejčastějších větších i menších hříchů společnic a manažerů, kteří podnikají ve světě červených luceren.

O podnikání trochu jinak

ZaměstnanecO podnikání bylo napsáno mnohé. Přesto se dá tato oblast lidské aktivity uchopit tolika způsoby, jako je příležitostí v čem podnikat.

Korupce jako náklad v podnikání

KorupceÚplatky jsou negativní jev. Někdy je však nutné přistupovat k nim pragmaticky. Třeba jsou-li nutné pro vaše podnikání.

Jak udržet v chodu podnik červených luceren

SáraKaždé podnikání provází celá řada úskalí. Největší výzvou je udržení byznysu v chodu a dlouhodobě z něho získávat užitek.

Bordelmamá Sára buduje obchod s potěšením

SáraVybudování privátu není obtížné. Těžké je ho udržet v chodu. Ví o tom i podnikatelka Sára. Ta má s prostitucí bohaté zkušenosti.

Pět základních vlastností úspěšných lidí

Jak na úspěchBýt úspěšný znamená především disponovat optimistickým přístupem k životu a nepodléhat chmurám.

Prostitutka Sára rozjíždí nový byznys

SáraZákladní vymezení podnikatelského plánu s potěšením. Vstup do odvětví červených luceren není investičně náročný, jen morálně.

Příběhy čtenářů: Zadlužená dcerunka a nezbední zaměstnanci

DlužniceDostat se do finančních problémů je někdy snadné. Stačí málo. Třeba zbytečně nakupovat na úvěr a nelámat si hlavu se splátkami.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.