Jsem poradce s tříletou praxí u MLM firmy, kam dál?

Finanční poradenstvíZaložení vlastní poradenské firmy nebylo nikdy snazší. Chcete-li budovat byznys v oblasti finančního poradenství, čile do toho.

 

Na trhu existuje několik velkých poradenských firem a poté nespočet těch středních a malých. Založení vlastní firmy nebylo nikdy jednodušší. Pojďme si probrat možnosti, jenž má finanční poradce, který má několikaletou zkušenost u velké multilevel marketingové finančně-poradenské společnosti a chtěl by se profesně posunout dál.

Přechod v rámci firmy

Patříte-li mezi šikovné poradce se zajímavými obraty a pestrou klientelou, můžete se posunout v rámci společnosti pro kterou pracujete. Můžete se stát manažerem anebo vlkem samotářem, který nemá ambici budovat vlastní tým spolupracovníků, avšak nechce přijít ani o servis a značku firmy, pro níž pracuje. Jenže ani interní změna někdy nepomůže a člověk chce zkrátka změnit společnost.

Pohyby na finančně-poradenském trhu patří mezi ostře sledované. Jakmile dojde k odchodu jedné větší skupiny na úrovni zemského ředitelství, vzniká v komunitě pozdvižení. Odejde-li jednotlivec, nebo skupinka poradců o pár hlavách, nic se neděje.

Přechod mezi společnostmi

Přirozený pohyb mezi společnostmi není nic neobvyklého. Ze společnosti přejde poradce A do společnosti B. Tato změna je vesměs vynucena několika situacemi. Stejně jako při změně zaměstnání v jiných oborech je jedním z hlavních důvodů finanční ocenění. V těsném závěsu je pak kolektiv, potažmo nadřízený a v konečném součtu i vnímání dané společnosti na trhu. Jak by se vám líbilo, kdyby vám každý třetí oslovený klient řekl, že se s vámi nesejde jen proto, že firma pro níž pracujete, má na trhu špatný mediální obraz? U velkých finančně-poradenských společností není příliš těžké si image pošpinit.

Vlastní byznys

Úplně poslední možností, je vybudování vlastní firmy. V ní můžete využít své letité zkušenosti, které jste nabyli u velké společnosti. Kromě zkušeností máte od velké společnosti i praktické dovednosti zaměřené na obchod, prodej a komunikaci. Kdybyste budovali poradenskou společnost bez předchozích zkušeností v oboru, jedno jestli jste byli finančním poradcem anebo jste pracovali v bance či v pojišťovně, budete mít vstup do tohoto odvětví značně ztížený.

Jenže podnikání ve vlastní firmě není jen o klientech a poradenství. Časem se budete zabývat celou řadu administrativních úkonů, které jste jako poradce v mamutí společnosti řešit nemuseli. Jedno jestli jde o pronájem kanceláří, propagace nebo řešení daní a ekonomiky či řízení firmy. Vlastní kapitolu představuje nábor nováčků a péče o ně. I v tomto případě platí, že není nutné budovat prodejní strukturu. Podobně jako u advokátů i v poradenství platí, že vám pro spokojený život stačí mít několik poradců a jednu asistentku. Některé poradenské kanceláře fungují na partnerském principu, kdy se dá dohromady několik finančních poradců, kteří vystupují jako partneři. Obdoba s právními kancelářemi zde není náhodná.

Jak se rozhodnout?

Rozhodnutí je čistě na vás. Vlastní byznys slibuje od MLM firem především větší provize. Zároveň můžete mít problém s budováním vlastní firmy. Proto je vhodné zjistit, jestli můžete využít franšízu. O marketing se kompletně postará profesionální oddělení firmy a vy se tak nerušeně věnujete své práci.

Jak jste na tom vy? Chce pracovat ve velké společnosti, anebo si vyzkoušet vybudovat vlastní firmu? Odpovědi necháme na vás.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.