Finanční plánování

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Finanční plánování je potřebné po celý život. Předmětem finančního plánování může být cokoliv – úspory na stáří, ale také třeba úvěry na bydlení nebo spoření dětem.

Jak se vyhnout přežívání od výplaty k výplatě

Nastartujte změny k vašim penězům a odpoutejte se od žití od výplaty k výplatě. Poradíme vám, kde začít a čeho se vyvarovat.

Dopis finančního poradce: Investujte, na ztráty nehleďte

Investujte do budoucnostiHypotetický dopis finančního poradce pro mladou dámu, která chce investovat s vidinou blahobytného důchodu.

Privátní bankovnictví v podání malé a střední banky

Privátní bankovnictvíPrivátní bankovnictví malých a středních bank se neliší od těch velkých. Na vybraných bankách jsme zkoumali nabídku a odlišnosti.

Znamená plánování financí lepší správu peněz?

LupaPersonal Finance Management aplikace jsou využívané pro správu osobních financí. Jejich většímu rozšíření brání řada omezení.

Kolik stojí hloupost?

KalkulačkaHloupost vás může vyjít na pár korun za ušlý výnos v bance anebo nemalou sumu při absenci či špatně nastaveném pojištění.

Proč mít finanční rezervu

Peníze v peněženceDisponovat dostatečnými úsporami je nezbytné tehdy, vypadnou-li vám příjmy a jejich brzké nahrazení je v nedohlednu.

Jaké finanční produkty byste měli mít

KalkulačkaPozitivní vztah k penězům se dá vyjádřit různě. Třeba chytrým sjednáním odpovídajících finančních produktů.

Sám sobě finančním doktorem

ŽenaFinanční poradci nejsou jedinými, kteří vám poskytnou odborné rady a případná řešení. O své finance můžete pečovat i ve vlastní režii.

Inventura v osobních a rodinných financích

KalkulačkaPřelom starého a nového roku vybízí k zavedení nových pořádků. Na začátku všeho si sepište vše, co souvisí s vašimi penězi.

Jak se vyhnout dluhové pasti?

OtazníkNemít peníze na zaplacení svých finančních závazků je nemilé. Jak nespadnout do spirály dluhů a neocitnout se tak v dluhové pasti?

Typologie střadatelů

PrasátkoNěkdo ukládá peníze na spořicí účet, jiný volí termínované vklady. Typologie drobných střadatelů podle toho, kam dávají peníze.

Veronika potřebuje malou půjčku před výplatou

Peníze v peněženceS blížícím se koncem měsíce je na tom Veronika špatně s penězi. Nevychází jí počty a potřebuje si vypůjčit pár tisícikorun.

Líné peníze aneb Jak vysokou ztrátu snesete?

Peníze v peněženceSmysluplně strávený odpočinek má blahodárný vliv. Neplatí to o penězích. Ty by měly vydělávat i tehdy, když vy máte volno.

Základem spokojeného života je vytváření úspor

PrasátkoŽivot bez dluhů a s výhledem dlouhodobého spoření je základem pro životní spokojenost. Spokojený život vede skrze úspory.

Zorientujte se ve finančních produktech

Jaký mít produkt?Udělejte si jasno v základních finančních produktech. Hlavní oblasti osobních financí jsou spoření, investování a pojištění.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.