Finanční plán

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Finanční plán je nedílnou součástí finančního poradenství. Zpracovali jsme na toto téma několik příspěvků, abychom nastínili, co lze od finančního plánu očekávat.

Začínáme spořit, 1. díl

KalkulačkaNávod pro všechny, kteří ještě v životě systematicky nespořili a chtějí během krátké doby několika let odložit volné peníze.

Důchody v roce 2040

PenzistéDůchody ve vzdálenější budoucnosti budou nízké. Přečtěte si dva možné scénáře a připravte se včas na podzim života.

Jak na finanční plán

Finanční plánováníFinanční plán by měl být součástí vašich osobních financí. Jasně by měl odrážet vaše priority, životní postoje a cíle.

Když úspory dojdou

MinceVytváření finanční rezervy je odpovědné a žádoucí finanční jednání. Problém nastává tehdy, když úspory dojdou.

Je mi 40 let a chci solidní důchod

Lidé ve věku okolo 40 let mají nejvyšší čas odpovědně se připravit na důchod.

Jak měřit spokojenost klienta s finančním poradcem

Finanční poradkyněPředstavujeme dvě možnosti, jak určit užitek finančního poradenství pro klienta.

Životní plánování nabývá na aktuálnosti

Životní plánováníUmět si naplánovat budoucnost je těžký oříšek. Mějte na vědomí, že středobodem veškerého plánování jste vy.

Petr Hrubý z Broker Consulting (II.): Finančně gramotní lidé benefitují na poradenství

Broker ConsultingDruhá část rozhovoru s Petrem Hrubým, generálním ředitelem společnosti Broker Consulting.

Petr Hrubý z Broker Consulting: Budoucnost má poradenství s přidanou hodnotou pro klienta

Broker ConsultingTrh finančního poradenství bude patřit těm, kteří dokáží nabídnout kvalitu, myslí si Petr Hrubý, generální ředitel Broker Consulting.

Proč pojistit i méně vydělávajícího partnera

Smrtka s kosouŽivotní pojištění budí stále rozjitřené emoce. Finanční poradci rádi sjednávají „životka“ i v těch případech, kdy je to pro jednotlivé aktéry krajně nevýhodné. Jsou však i situace, kdy se snaží svým klientům podsunout myšlenku, že pojištění méně vydělávajícího partnera je zbytečné.

Finanční plán (4. díl): Myslíme na důchod

ÚsporyZodpovědná příprava na důchod se pozná tak, že s relativně velkým předstihem začnete činit takové kroky, které vám podzim života dostatečně zpříjemní. Jedním z kritérií jsou dostatečné finanční rezervy.

Finanční plán (3. díl): Pojištění

Finanční poradkyněNedílnou součástí každého finančního plánu je jeho pojistná složka. Ta je důležitá zejména pro zajištění rizik. V Česku nemá životní pojištění zvláště na růžích ustláno. Pojištění, je-li dobře nastavené, může naopak všechny obmyšlené osoby dobře ochránit před nepřízní osudu.

Finanční plán (2. díl): Plány, sny a realita

OtazníkVe finančním poradenství jsou často používané pojmy plány a sny. Ty jsou důležité jak pro poradce, tak i pro jejich klienty, kteří tak snáze pochopí, proč si vytvářet finanční rezervy, případně proč investovat a spořit.

Finanční plán (1. díl): Příjmy a výdaje modelové rodiny

KalkulačkaPřipravujete se na první návštěvu finančního poradce a potřebujete vědět, co od něho můžete očekávat? Přinášíme modelový finanční plán čtyřčlenné rodiny, která se rozhodla využít profesionálních služeb finančního odborníka.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.