Exekuce

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Exekuce neboli zabavování věcí dlužníka je proces, ve kterém mu exekutor zabavuje majetek za účelem jeho zpeněžení a vyrovnání předchozích dluhů s věřiteli.

Exekuce je strašákem i v roce 2014

SmrtkaExekuce na majetek a příjmy bude i nadále strašit nejednoho dlužníka, který není schopen dostát svým závazkům.

Dluhy manželů po roce 2014

ŽenyNový občanský zákoník, který začne platit od 1. ledna 2014 přináší plno změn. Patří mezi i ně i jiný pohled na společné jmění manželů.

Zadlužení důchodci: Exekuce na důchod

DůchodciČeští senioři čelí novému fenoménu: exekucím. Jejich počet se v posledních letech zvyšuje. Jen letos jich bude více než sto tisíc.

Dluhy drtí Čechy, půjčují si více než před lety

MinceTypologie českého dlužníka, který si nabral více úvěrů než je schopen splatit. Jak postupuje, když mu teče do bot?

Odvrácená strana půjček: Exekuce, bankrot, zesplatnění, dražba

DlužníkŽivot na dluh není jen o pořizování nových věcí a zážitků. Nejeden krásný sen, který jste v životě prožívali, jednoho dne skončí a vám zbude jen velké množství složenek, které budete muset zaplatit. A pokud se vám dluhy vymknou kontrole, možná se s některými pojmy seznámíte až příliš dobře.

Osobní bankrot

Osobní bankrot je stav, kdy jedinec nemá na splácení svých dluhů peníze a jedinou možností je vyhlášení osobního bankrotu. Ten má však své specifikace a ne každý je splní. Navíc o vyhlášení bankrotu rozhoduje soud.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.