Ekonomika

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Přečtěte si články o dění v ekonomice a politice.

Podomní prodej aneb „Šmejdi“ v převleku

ŠmejdZazvoní na zvonek, nasadí milou usmívající tvář a natlačí se vám do obývacího pokoje, aniž byste je museli dvakrát pobízet.

Nejčtenější písemnosti světa: Výplatní pásky, smlouvy a bible

BiblePísmo svaté vytlačily z výsluní výplatní pásky a písemné smlouvy. Co do obsahu mají ryze světské dokumenty vysokou vypovídající hodnotu.

Jak odlišit spořínka od skrblíka?

OtazníkNejeden spořínek je házen do stejného pytle se skrblíkem. Často neoprávněně. Mezi spořivcem a skrblivcem je velký rozdíl.

Kupuje si vláda voliče?

Povánoční dárekStrany vládní koalice si jistí hlasy v blížících se krajských volbách. Zvyšují minimální mzdu a důchodcům posílají nadstandardní úplatek.

2FP: Pasivní příjem jako sladký sen

Digitální magazín 2FPO pasivním příjmu si nechává zdát kdekdo. Pouze hrstka statečných se k němu skutečně dopracuje.

2FP: Kde mají Češi volné peníze?

Digitální magazín 2FPČeši drží na bankovních vkladech 1,9 bilionu korun. Přečtěte si další zajímavé články o penězích v novém čísle digitálního magazínu 2FP.

Vánoce, dárky, peníze

DárekBlížící se Vánoce přinášejí dilema, zda-li si užít volné chvíle v klidu a pohodě anebo v hektickém tempu s cílem mít co nejhezčí svátky.

Neplatťe zbytečně navíc za energii a plyn

ZimaZačátkem podzimu se nejedna domácnost rozhodne o změně dodavatele elektřiny nebo zemního plynu. Neušetří však každý.

Jednomilionáři se nepovažují za bohaté

PenízeNaspoření milionu korun není příliš složité, pouze časově náročně. Přesto nepatří nejnižší sedmimístná suma mezi závratné částky.

Komunální volby se blíží aneb Víte koho volíte?

VolbyŠpatně zvolení zastupitelé mohou život v obci značně znepříjemnit. Volte jen takové osoby, se kterými máte dobrou zkušenost.

Privátní bankovnictví v podání malé a střední banky

Privátní bankovnictvíPrivátní bankovnictví malých a středních bank se neliší od těch velkých. Na vybraných bankách jsme zkoumali nabídku a odlišnosti.

Nejlepší bankou v Česku je každá, která...

BankaZa lakonickým titulkem se skrývá relativně komplikovaný výběr nejlepší banky, která by měla splňovat celou řadu kritérií.

Školství zadarmo pomáhá bohatým. Snad tomu bude i nadále

StudentkyBohatí plnými doušky využívají zdejší příhodně nastavený školský systém. Chudí pomáhají bohatým ještě více bohatnout.

Sbohem spropitné, chybět nebudeš

AlkoholSpropitné míří do muzea. Jde o relikt doby, ve které dominovala hotovost. Bezkontaktní placení odsune tuzéry do propadliště dějin.

Fond pojištění vkladů: Zrychlení výplaty vkladů a pojištění nad 100 tisíc eur

KalkulačkaPojištění vkladů v bankách a záložnách dozná několika změn. Zkrátí se doba výplaty a zvýší se limit pro pojištění vkladů.

Když zazvoní telefon

MobilTelemarketing je hojně využívanou prodejní praktikou. Proti mnohdy agresivním způsobům komunikace je nutné se umět účinně bránit.

O čem jsme psali v květnu 2013? O spoření, dluzích a prekariátu

OtazníkMinulý rok touto dobou jsme nejvíce psali o začátcích spoření, dluzích, vejminku a v jednom příspěvku se pověnovali prekariátu.

Odborné knihy nabízí snadný přístup k informacím

KnihaOdborná literatura je nejlehčí cestou k získání nových poznatků z požadované oblasti. V našem případě osobních financí.

Klienti realitních makléřů: Donchuán a pragmatička

Stařec a zlatokopkaZájemci o nemovitosti mají různé důvody, proč se zajímají o danou nemovitost. Prodávající mohou mít jiné zájmy, než avizují.

Odborné časopisy zaměřené na finance

ČasopisČasopisecký trh v segmentu financí doznal značných změn. Některé tituly vznikly a zanikly či změnily vydavatele.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.