Důchodové statistiky

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Statistiky důchodů, důchodců, penzistů a seniorek ;-) Čísla, data a jejich interpretace.

Průměrné průměry mezd, důchodů a úspor

Máte průměrnou mzdu? Anebo průměrnou penzi? Případně jak, kam a kolik spoříte či investujete? Jak vypadá průměrný průměr?

Důchodové nej… pro jaro 2016

PenízeNejstarší seniorka, průměrná penze anebo exekuční srážky na důchody… To jsou důchodové statistiky platné pro začátek roku.

Bohatnoucí senioři

SeniořiSenioři bohatnou. Takový je závěr srovnání průměrného důchodu, který pobírali v roce 2003 a 2013. Rostou i úspory na stáří.

Stoletých seniorů přibývá

SeniořiŠanci dožít se sto a více let má jeden penzista z 2044 seniorů. Dlouhověkost s sebou přináší řadu svízelí, nejen ty finanční.

Průměrný starobní důchod činil 10 957 korun

GrafPrůměrný sólo starobní důchod bez vlivu pohlaví, vzrostl meziročně o 195 korun. Reálná hodnota důchodu zůstala nezměněna.

Průzkum: Desetina mladších 35 let počítá se zapojením do 2. pilíře

Mladá ženaNecelá desetina lidí ve věku do 35 let počítá se vstupem do druhého pilíře důchodového systému.

Revize 2. pilíře: 74 nebo 78 tisíc účastníků druhého pilíře

SeniořiBěhem jednoho měsíce narostl počet účastníků druhého pilíře důchodového systému o několik tisíc osob. Vysvětlení je prosté.

Seniorů přibývá, důchodový systém drhne

SeniořiPozvolna se zvyšují počty starobních důchodců, stejně jako vyplácené důchody. Důchodový systém se potápí a zvyšuje dluh.

Ve druhém pilíři důchodového systému je 22 375 lidí

Důchodové spořeníTolik očekávaná čtvrtletní statistika ohledně počtu účastníků druhého pilíře důchodového systému je na světě.

Důchodová statistika: Nově přiznaných důchodů bylo 125 tisíc

MinceV období od ledna do konce září roku 2012 začala Česká správa sociálního zabezpečení nově vyplácet 125 382 důchodů.

Čtyři miliony lidí nemá penzijní připojištění

OtazníkNa trhu penzijního připojištění je ještě relativně dostatek prostoru, jak do spoření na penzi zapojit co nejvíce lidí. Budou ale chtít?

Stoletých lidí přibývá

Století důchodciAktuálně žije v České republice celkem 844 stoletých seniorů. Jejich počet meziročně mírně roste. Do roku 2013 jich bude tisíc.

Důchody a důchodci v číslech za rok 2011

Důchodce a důchodkyněV uplynulém roku 2011 se zvýšil počet důchodců o necelých 54 tisíc osob. Současně narostla i výše sólo starobního důchodu o 429 korun. Penzisté i přes těžkosti národního hospodářství představují bonitní socioekonomickou skupinu.

Průměrný důchod v roce 2011 činil 10 552 korun

Průměrný sólo starobní důchod byl loni 10 552 korun. Oproti roku 2010 je o 429 korun více. Rovněž se potvrdilo pravidlo, že vyšší důchody mají muži než ženy.

Počet českých důchodců se meziročně zvýšil o 53 911

V České republice přibylo v roce 2011 necelých 54 tisíc nových důchodců. Mezi tyto důchodce se počítají jak osoby pobírající starobní důchody, tak i předčasné, invalidní a pozůstalostní penze.

Průměrný a vyšší důchod dostává každý druhý penzista

DůchodciPrůměrný důchod tuzemského důchodce je 10 539 korun. Tuto anebo vyšší částku však dostává 54 procent seniorů pobírající řádný starobní důchod. Diametrálně se tak liší od pracujících, kterých na průměrnou a vyšší mzdu dosáhne pouze jedna třetina.

Odcházíte do důchodu? Než umřete, dostanete přes dva miliony korun

Smrtka s kosouTéma smrti je v posledních dvou stoletích většinovou společností značně tabuizováno. My se ho v redakci nebojíme a současně si rádi hrajeme s čísly. Spočítali jsme, kolik získá od státu důchodce či důchodkyně, jež odejde letos do starobního důchodu, než za necelé dvě desetiletí skoná.

Vývoj aktiv a vložených prostředků na účastníka

Prohlédněte si celkový vývoj aktiv penzijních fondů a celkový objem vložených prostředků jednotlivých účastníků penzijního připojištění.

Měsíční výše příspěvků na účastníka

Měsíční průměrná částka, kterou zaplatil do penzijních fondů průměrný účastník penzijního připojištění.

Počet účastníků penzijního připojištění

Prohlédněte si vývoj počtu účastníků penzijního připojištění v letech 1995 až 2010.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.