Důchodová reforma

warning: Creating default object from empty value in /home/www/investia.cz/www/investia.cz/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 34.
Co všechno obnáší důchodová reforma? Jak mě zatíží? Co všechno bude obsahovat? Budu mít nižší důchod? Na tyto a další otázky se vám pokusíme odpověď.

Důchodová reforma se rozděluje do dvou částí. Na malou důchodovou reformu a na tu velkou. Velká důchodová reforma začala 1. ledna 2013. Malá důchodová reforma pak o rok dříve. Čtěte také: Důchodová reforma v kostce

Články o důchodové reformě

Průběžně sledujeme a přinášíme aktuální články o připravované důchodové reformě. Přečtěte si další texty na toto téma, které se dotkne každého z nás.

Důchodová reforma v kostce

Důchodová reformaČeský důchodový systém se dělí do tří pilířů. První pilíř je povinný, druhý čeká na svůj konec a třetí bude inovován.

Důchodová komise v akci: Mezi solidaritou a vměšováním

Důchodová komiseDůchodová komise přináší nový pohled na důchod a penzisty. Některé návrhy jsou žádoucí, jiné zavání sociálním inžernýrstvím.

Důchodová reforma 2.0: Senioři budou i nadále závislí na státu

Důchodové pilířePředseda vlády Bohuslav Sobotka, vzešlý z voleb 2013, dělá všechno proto, aby penzisté byli co nejvíce závislí na státu.

Rovný důchod - základní teoretické vymezení

SeniořiRovný důchod staví na hlavu všechny dosud zažité záležitosti týkající se pracovního trhu, solidarity a rozdílů v příjmech.

Druhý pilíř skončil, alternativa není na dohled

Důchodová reformaUplynulý rok byl ve znamení největšího porevolučního investičního počinu. Důchodová reforma nevyšla. Diskuse okolo důchodů utichá.

Plíživý soumrak druhého pilíře

SeniořiPředčasné volby do poslanecké sněmovny přinesly jednu jistotu. Zrušení 2. pilíře důchodového systému. Sbohem a šáteček.

Tři časté otázky týkající se druhého a třetího pilíře

Penzijní pilířeJednoduché vysvětlení rozdílů prvního, druhého a třetího pilíře důchodového systému. Stručný náhled na penzijní problematiku.

Tip pro poradce: Využijte potenciál penzijního připojištění

Penzijní připojištěníNesjednáváte-li penzijní produkty nezoufejte. Můžete se zaměřit na navyšování úložek stávajících smluv penzijního připojištění.

Důchodové hrátky s podporami a slevami na dani

SeniořiČerstvý čtyřicátník získá od státu na penzijním připojištění v následujících 26 let nejméně 28 080 korun, maximálně 118 560 Kč.

Průzkum: Desetina mladších 35 let počítá se zapojením do 2. pilíře

Mladá ženaNecelá desetina lidí ve věku do 35 let počítá se vstupem do druhého pilíře důchodového systému.

Jak se vyznat ve fondech

GrafS důchodovou reformou se do širšího povědomí dostaly nové pojmy jako jsou transformované a účastnické fondy.

Revize 2. pilíře: 74 nebo 78 tisíc účastníků druhého pilíře

SeniořiBěhem jednoho měsíce narostl počet účastníků druhého pilíře důchodového systému o několik tisíc osob. Vysvětlení je prosté.

Milion lidí si na penzi spoří méně než 300 korun měsíčně

SeniořiZhruba 1,3 milionu lidí spoří na důchod do penzijního připojištění méně než tři sta korun měsíčně. Přicházejí o státní příspěvek.

Doplňkové penzijní spoření: „Agresivnější“ spoření na stáří

Mostní pilířChcete využít státních podpor a zároveň se dostat k vyšším výnosům? Klíčem je doplňkové penzijní spoření.

Odchod do důchodu: Kdy je lepší předčasný důchod a kdy předdůchod?

DůchodciOdchod do důchodu přináší zajímavou otázku. Je výhodnější předdůchod anebo předčasný důchod?

74 573 důvodů pro změny druhého pilíře

Důchodové pilířeReforma penzijního systému není dotažena do konce. Svědčí o tom i nízký počet účastníků zapojených do 2. pilíře. Kde je chyba?

Jak na důchodové investice: Investování do fondů jednoduše (1. díl)

GrafInvestování na důchod lze několika způsoby. Přinášíme základní vymezení toho, jak s malou částkou dosáhnout zajímavého výnosu.

Seniorů přibývá, důchodový systém drhne

SeniořiPozvolna se zvyšují počty starobních důchodců, stejně jako vyplácené důchody. Důchodový systém se potápí a zvyšuje dluh.

Úprava druhého pilíře podle finančního serveru investia.cz

SeniořiDruhý pilíř drhne. U většinové společnosti nemá přílišnou důvěru a podporu. Přehled úprav 2. pilíře, které by zvýšily jeho atraktivitu.

Důchodová kalkulačka – důchodový věk

Důchodová kalkulačkaSpočítejte si v naší důchodové kalkulačce, kdy vám vznikne nárok na odchod do důchodu v roce 2015 a později.

Líbil se vám tento článek?
Pomozte nám s jeho propagací a sdílejte ho na svém Facebooku či na jiné sociální síti, kterou používáte. Děkujeme.